• Mgr. art. Katarína Smaczna

•  Absolvetnka Akadémie Umení, Fakulta dramatických umení v Banskej Bystrici. Už počas štúdia som hosťovala v Bábkovom divadle na rázcezstí, čo ma posunulo k rozhodnutiu doplniť svoje vzdelanie o ročnú stáž na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Bialystoku v Poľsku.

Pracovala som v rôznych nezávislých skupinách. Najvýraznejší vplyv na moju ďalšiu prácu a umelecký spôsob myslenia však mala Kompania Doomsday, s ktorou sme precestovali strednú a západnú Európu, navštívili množstvo festivalov a videli tisícky predstavení.

Po čase strávenom na cestách som sa vrátila na Slovensko do divadla, v ktorom som vyrastala, avšak z ktorého som aj vyrástla. Po roku v Bábkovom divadle na rázcestí som sa na isté rozhodla venovať iným zamestnaniam.

Na SHDK v Rimavskej Sobote učím od roku 2017, stretla som sa s mnohými žiakmi, ktorí pod mojimi rukami rozkvitli, stali sa z nich zrelé osobnosti, niektorí sa dostali na vysoké školy, iní vyučujú na ZUŠkách...

• Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium
      • 047/4370982 0915497368
      • Školská 31 Rimavská Sobota Slovakia